Mehmet Ali Akın

Mehmet Ali Akın

Uzman Psikolog

Özgeçmiş

1988 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden psikolog olarak mezun olduktan sonra meslek hayatına Milli Eğitim Bakanlığında başladı. Çocuk, ergen ve yetişkinlere psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti veren kurumlardan Kadıköy Rehberlik ve Araştırma Merkezinde psikolog olarak ilk kez çalışmaya başladıktan bir süre sonra bu kurumun yöneticiliğine geçti ve 2016 yılında Q Psikoloji’nin kuruluşuna kadar yönetici ve psikolog olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdürdü.

Bu dönemde bakanlık tarafından uzman psikolog ünvanını aldı.

Bu göreve ek olarak TBMM, Bakanlıklar ve UNICEF gibi ulusal ve uluslararası düzeyde birçok mesleki çalışmalarda bulundu.

Çalıştığı sürede “Gençlerde Uyuşturucu ve Uyuşturucu ile Mücadele Meclis Araştırma Komisyonunu” görevi, “Marmara depreminin ardından travmalar ve travma sonrası stres bozukluğu” ile ilgili UNICEF ve bakanlığın yaptığı projede uygulayıcı ve koordinatörlük görevleri gibi mesleki alanlarda ulusal ve uluslararası bir çok çalışmalarda bulundu.

2016 yılında birlikte çalışabileceğine inandığı meslektaşları ile bir araya gelerek Q Psikoloji’yi kurdu ve bundan sonraki deneyimlerini Q Psikoloji’de sürdürmeye başladı.

Dil ve konuşma bozuklukları ile ilgili basım aşamasında olan iki kitabı ve bir çok kitap ve dergilerde yazı ve makalelerine ek olarak koordinatörlük, editörlük çalışmaları bulunmaktadır.