Öykü Postoğlu

Özgeçmiş

Özgeçmiş

2022 yılında burslu olarak Özyeğin Üniversitesi’nde İngilizce Psikoloji lisans bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans dönemi boyunca birçok gönüllü projeye aktif katılım sağlamıştır. Üniversite hayatının ilk senesinde özellikle çocuk gelişimi konusuna büyük ilgi duymuş ve bu alanda oyun gruplarına ve kurslara katılmıştır.
Lisans eğitiminin ilerleyen döneminde, Balıklı Rum Hastanesi’nde bir aylık süreyle gönüllü olarak görev almış ve başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 2020 yılında gönüllü olarak katıldığı “Arkadaşıma Kitap Okuyorum” projesi sayesinde otizmli çocuklarla online ortamda okuma çalışmaları gerçekleştirmiş. Bu projede aktif olarak yer almış ve 2021 yılında ise proje koordinatörü olarak görevlendirilmiş.

2023 Ocak ayında Q Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde üç ay boyunca staj yapmıştır. Nisan 2023’te ise Q Psikoloji ‘de Asistan Psikolog olarak profesyonel kariyerine adım atmıştır. Aynı zamanda, Marmara Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Oktay Aydın ile geliştirmiş oldukları “Çocuk ve Ergenlerde Sınav Kaygısı Programı’nın” uygulayıcısı olmuştur. Q Psikoloji bünyesinde uzmanlık alanı olan çocuk-ergen seansları almaktadır. 2023 Ekim ayı itibari ile Rorschach eğitimi sürecindedir. Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini başarılı şekilde tamamlamıştır.

Uyguladığı Testler/Eğitimler

MMPI
MOXO
Oyun Terapisi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Rorschach (Devam Etmekte)